Jesteś tutaj: Start  >  Świetlica szkolna

ŚWIETLICA SZKOLNA

Działalność opiekuńczo-wychowawcza świetlicy obejmuje wszystkich uczniów naszego gimnazjum. Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie spędzają czas między lekcjami, a także po ich zakończeniu oczekując na autobus szkolny bądź rodziców.

Świetlica funkcjonuje w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole. Czas oraz godziny pracy dostosowane są do potrzeb uczniów.

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu i odrabiania prac domowych.

W świetlicy uczniowie mają czas na zajęcia swobodne, zgodnie z ich zainteresowaniami.  Podczas zajęć gimnazjaliści odpoczywają, nawiązują przyjaźnie, nabywają nowe umiejętności i  sprawności. Wraz z nauczycielem dbają o estetykę i ciekawy wygląd świetlicy.

wie