15 czerwca 2018 r. odbyła się szkolna prezentacja projektów edukacyjnych klas drugich. Stało się już tradycją, że twórcy projektów prezentują swoje dzieła przed pozostałą społecznością szkoły.

Tematy projektów były związane z różnymi zagadnieniami, a ich tematy, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, wybierali sami uczniowie.

Efektem podjętych działań było wykonanie przez nich wielu prezentacji multimedialnych, pokazów, itp.

Na sali gimnastycznej odbyła się ekspozycja wytworów poszczególnych grup projektowych.

Wszystkie projekty edukacyjne zostały omówione przez prezenterów i spotkały się z dużym aplauzem widowni.

Uczniowie gimnazjum biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego. Projekt edukacyjny jest zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.

Zakres tematyczny projektu edukacyjnego może dotyczyć wybranych treści nauczania określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów lub wykraczać poza te treści. Metoda projektów jest metodą kształcenia sprowadzającą się do tego, że zespół uczniów, samodzielnie inicjuje, planuje, realizuje i prezentuje pewne przedsięwzięcie oraz ocenia jego wykonanie. Organizacja działań opiera się na uczniach odpowiedzialnych za realizację poszczególnych etapów i komponentów projektu. Nauczyciel zaś pełni rolę koordynatora i konsultanta. Rezultaty pracy prezentowane są publicznie na forum szkoły. Ważnym elementem metody jest wielowymiarowe ocenianie przebiegu i efektów projektu, a także nabytych osiągnięć uczniów.

2018-06-18