Dziś młodzież z naszej szkoły miała okazję zapoznać się z ofertą szkół średnich z Opolszczyzny na Targach Edukacyjnych EDU Opole 2019. Wybór konkretnej szkoły czeka ich niż niebawem;)

Pomadto odwiedziali zabytkowe obiekty sakralne naszego regionu.

Idąc szkolnym korytarzem, usłyszeć można różnego rodzaju rozmowy naszych uczniów. Poruszane są też rózne ciekawe i mniej ciekawe tematy;) Jednym z tematów ostatanio często pojawiających się jest problem wyboru szkoły średniej. To pierwszy poważny wybór naszej młodzieży. Aby ułatwić im decyzję, zorganizowano wyjazd na Targi Edukacyjne EDU Opole 2019, gdzie swoją ofertę przedsztawiały szkoły średnie, szkoły wyższe oraz firmy prywatne zajmujące się edukacją. Można było także zaznajomić się z bogatą ofertą zajęć dodatkowych prowadzonych na Opolszczyźnie.

Nasi uczniowie mieli okazję zadawać pytania zarówno uczniom, jak i nauczycielom z oferujących się placówek. Uzyskali mnóstwo ciekawych informacji, które z pewnością rozwiały nieco wątpliości i dylematy dotyczące wyboru ścieżki dalszego kształcenia.

W drodze powrotnej gimnazjaliści podziwiać mogli zabytkowe obiekty sakralne z naszego regionu. A mianowicie kościoły z miejscowości: Brynica, Zagwiździe, Kolanowice. Budynki imponowały swym pięknem, charakterem i historią.

My życzymy naszym uczniom świadomych i dobrych wyborów szkoły średniej:)

Fotorelację z dziejszego dnia można zobaczyć w galerii.

2019-03-05