Konkurs ten jest inny niż większość dotychczas zainicjowanych i funkcjonujących konkursów matematycznych czy olimpiad, zarówno pod względem stylu i formy, jak i organizacji.

Wszyscy uczestnicy (przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) rozwiązują ten sam zestaw zadań. Mają na to kilkadziesiąt dni.    Starają się rozwiązać jak najwięcej zadań, a klasyfikacja odbywa się w ramach 13 kategorii wiekowych.

Odpowiedzi do I etapu można przesyłać z dowolnego miejsca na świecie, przez Internet.

Otrzymaliśmy wyniki I etapu konkursu.

Aby przejść do następnego etapu, uczniowie gimnazjum  musieli zdobyć 9 punktów, natomiast uczeń 2 klasy szkoły podstawowej, nasz przyjaciel Alek, musiał zdobyć 2 punkty.

Kwalifikację do II etapu otrzymali:

Wojciech Glid - 19p

Maria Ormian - 23p

Marta Malinowska – 12p

Aleksander Glid 17p

Drugi etap Konkursu

odbędzie się

4 kwietnia 2019 r.

o godzinie 800.

Każdy uczestnik II etapu Konkursu musi mieć przy sobie swój indywidualny identyfikator uczestnika.
     Test konkursowy powinien trwać co najwyżej 90 minut.

Uczestnicy II etapu Konkursu podczas rozwiązywania zadań mogą używać jedynie niezapisanych/niezadrukowanych kartek oraz piszących na niebiesko piór lub długopisów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu konkursu.

2019-03-27