W dniach od 10-12 kwietnia 2019 roku w naszym gimnazjum przeprowadzone zostały ostatnie egzaminy gimnazjalne.

W środę nasi uczniowie zmagali się z egzaminem z historii i wosu oraz z języka polskiego. W drugim dniu egzaminów młodzież rozwiązywała  zadania z przedmiotów przyrodniczych oraz z matematyki. Natomiast w ostatnim, trzecim dniu, gimnazjaliści sprawdzali swą wiedzę z języka obcego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.

Egzaminy przebiegły bez żadnych komplikacji, choć idąc korytarzami szkoły, czuć było stres i niepokój w powietrzu. Oprócz nerwowej atmosfery uczniów dała się odczuć także pewna nuta melancholii, zadumania i pewnego rodzaju smutku nauczycieli, bo to przecież już ostatni egzamin, do którego przygotowywali młodzież.

Nauczyciele naszego gimnazjum z różnych względów nie mogli przyłączyć się do strajku. Niemniej jednak całym sercem popierają ogólnopolski protest nauczycieli.

2019-04-12