Jesteś tutaj: Start  >  Nasze osiągnięcia

Marysia i Amelia podbijają Opole.

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można uczcić nawet matematycznie. W czwartek 8 listopada 2018 r. w PLO IX odbył się Maraton Matematyczny pod nazwą „Sto zadań na 100-lecie Niepodległości”.

Naszą szkołę reprezentowały trzy dwuosobowe zespoły, które zwycięsko  przeszły eliminacje szkolne: Lidia Kubis i Paulina Wróbel, Maria Ormian i Amelia Kopij oraz Dagmara Cembala i Wojciech Glid.

W maratonie brali udział uczniowie z 14 szkół Opola i okolic. Wszyscy rozpoczęli maraton od zestawu zadań testowych. Następnie pod długopisy i rozważania poszły pięciozadaniowe zestawy na przemian z problemami praktycznymi.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie nasi przedstawiciele (Marysia Ormian i Amelia Kopij) zajęli drugie miejsce, przegrywając ze zwycięzcami tylko jednym punktem. Lidia z Pauliną oraz Dagmara z Wojtkiem w klasyfikacji końcowej również uplasowali się wysoko.

Gratulujemy.

Wojtek